O mnie

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą – absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego – kierunek Fizjoterapia. Od 23 lat pracuję w zawodzie i pomagam pacjentom w powrocie do zdrowia. Posiadam certyfikaty potwierdzające ukończenie licznych szkoleń i kursów zawodowych z dziedziny terapii manualnej, terapii funkcjonalnej, odnowy biologicznej oraz innych nowoczesnych i równie efektywnych form rehabilitacji.

Pasjonuje mnie wpływ ruchu na ciało i zdrowie człowieka.
Od najmłodszych lat trenuję różne dyscypliny sportowe i do dziś podejmuję się nowych aktywności, poszerzając granice jakie stawia narząd ruchu. Sam nie uniknąłem kilku kontuzji.
W myśl stwierdzenia, że nic nie dzieje się bez przyczyny, dzięki własnym urazom lepiej rozumiem problemy i odczucia pacjentów.

Wiedzę i umiejętności, które dziś posiadam są wynikiem ponad dwudziestoletniej praktyki zawodowej, kilkudziesięciu szkoleń, ciągłego śledzenia nowinek z dziedziny fizjoterapii i treningu oraz własnych obserwacji i przemyśleń. Wszystkie ćwiczenia, które obecnie zalecam pacjentom przetestowałem na sobie. Wiele z nich udoskonaliłem w oparciu o własne doświadczenia.

W swoim postępowaniu klinicznym opieram się na najnowszych badaniach naukowych dotyczących skuteczności, efektywności i bezpieczeństwa terapii dla pacjenta, albowiem tylko wyniki wiarygodnych badań eksperymentalnych oraz badań obserwacyjnych przeprowadzanych przez instytuty naukowe na całym świecie dostarczają argumentów do stosowania określonych metod leczenia. Planując terapię staram się tak dobierać techniki lecznicze, aby powrót do sprawności i zdrowia był jak najkrótszy, a leczenie bezpieczne i skuteczne.